Bratislava a okolie
+421 905 60 90 69
koucvladimir@gmail.com

Vedomé dýchanie – rebirthing

Vedomé dýchanie - Rebirthing  


Čo to je ? 

 

 

Nádych, výdych, nám pomáha objasniť cyklus narodenia a smrti

Učí nás zároveň dýchať energiu aj vzduch.
Techniky dýchania nám pomáhajú znovu získať kontrolu nad našimi životmi.

 

 

Majstrovstvo dychu + Majstrovstvo mysle     = Majstrovstvo života.
Vedomé dýchanie    + intuitívna psychológia = Zdravý a šťastný život.           

(Rebirthing )                 (Etikoterapia  )                       (Vedomý život)

K čomu nám slúži ?

 

1/ Lieči nás a uzdravuje, zlepšuje nám dýchanie, a tým pádom zlepšuje krvný obeh a zdravie . Dodáva nám množstvo novej energie, obohacuje orgány o kyslík, spomaľuje starnutie.

 

2/ Uvoľňuje stres a tlak, ktorý sme nahromadili za veľa rokov. Pomáha nám uvoľňovať a prekonávať obmedzujúce emócie, a tiež myšlienky plné strachu, pocitov viny a krivdy, aby sme mohli žiť uspokojivý život plný lásky, šťastia, slobody, múdrosti, dôvery a vďačnosti.

 

3/ Odblokovaním dýchacieho mechanizmu podporíme uvoľnenie emočných zranení z detstva, ktoré nám blokujú prísun energie do tela. V rôznych životných situáciách sa potom správame presne podľa vzorcov, ktoré sme si vytvorili ako (obranný) mechanizmus prežitia na základe týchto zranení.

Ako vznikajú tieto vzorce, programy v nás ?  Malé deti začínajú plytšie dýchať pri rôznych zákazoch od rodičov, učiťeľov alebo pri prežití nejakej traumatizujúcej situácie. Prejaví sa to znížením množstva vzduchu, ktorý vstupuje do pľúc. To spôsobí ,,odpojenie od svojich tiel,, , svojich pocitov a podstaty. Keď dospejú, sú odpojení a ich srdcová energia je uzavretá. Kladú dôraz na to, čo hovorí myseľ, nedôverujú svojej intuícii, ktorá je založená na srdci.

 

4/ Pomocou uplatňovania intuitívnej psychológie, etikoterapie, koučingu a ich techník, a vedomého dýchania, pomáhame a podporujeme uzdravovanie na fyzickej, mentálnej, emočnej, energetickej a spirituálnej úrovni.

Dýchanie v prírode


Prečo ma zaujalo Vedomé dýchanie ?

Jedna z vecí, ktorá ma presvedčila o veľkom význame a dôležitosti Vedomého dýchania mimo toho, že je odporúčané skoro vo všetkých náboženstvách, filozofických smeroch a rádoch je to, ako to funguje v prírode, pretože z prírody sa máme stále čo učiť.

Videl som video, kde ľadového medveďa naháňali ochranári vrtuľníkom na ľadovci, pretože ho chceli uspať. Unikal pred nimi, nevedel sa brániť, bol to preňho veľký šok, keď mu lietali nad hlavou. Uspali ho uspávacou pištoľou.

Bolo úžasné pozorovať ako sa preberá. Trhal celým svojím telom, akokeby zhadzoval traumu, ktorú zažil a nemusel viac na ňu myslieť.

My ľudia, keď zažijeme traumatický zážitok, tak väčšinou si ho hlboko uložíme v sebe, ako zranenie, negatívnu skúsenosť. V budúcnosti predchádzame podobným situáciam tým, že si projektujeme rôzne strachy, aby sme sa do takejto situácie nedostali.

A uvedomil som si, že pri Vedomom dýchaní dávame von zo seba práve emočné zranenia a traumy. Oslobodzujeme, uvoľňujeme a hlavne uzdravujeme sa od nich, keďže zo začiatku sedení zažívame fyzické prejavy v rôznych častiach nášho tela ako je mravenčenie, zášklby, ťažoba. Krásne je, že to funguje bez našej kontroly, bez nášho ega,  nevedome, presne ako u toho medveda. Tak ako to zariadila príroda.

 


Ako to prebieha ?

 

Jedno sedenie trvá cca 2 h, doporučujem 10 sedení. Sedenie prebieha tak, že v prvej časti okolo 20 min. pomocou rozhovoru koučovacím prístupom, etikoterapiou a intuitívnou psychológiou, sa pozrieme čím teraz žijete a čo vás trápi vo vzťahoch.

Následne si ľahnete na karimatku, zavriete oči a ponoríte sa do svojho srdca. Najprv začnete dýchať svojím dychom a potom postupne prejdete do spojeného dychu, tj. bez prerušovania medzi nádychom a výdychom.

Budem pri vás v tichu sedieť a sprevádzať vás týmto sedením, s plnou mojou podporou a sustredením na Vás a Váš dych. Toto trvá cca hodinu, až dovtedy, kým si vaše telo prevezme dýchanie, dostanete sa do procesu a stanete sa dychom. Počas dýchania Vám hovorím afirmácie, ktoré sme vytvorili, sú to nové pozitívne vzorce a presvedčenia, ktoré Vás podporujú v živote a napĺňaní Vášho šťastia a bytia. Nahrádzame nimi presvedčenia a vzorce, ktoré máte v sebe hlboko uložené a nepodporujú Vás. 

V poslednej časti sa ide do integrácie, čo je najdôležitejšia časť, na cca 15-20 min.  Je potrebné a  dôležité, všetko, čo ste zažili, cítili, integrovať v sebe. Vtedy prichádza k uvedomovaniu si rôznych súvislostí, prepisovaniu odtlačkov a zranení z detstva, vytváraniu si nových pozitívnych presvedčení, alebo zažívate blažené pocity, že ste v jednote so všetkým, čo je vlastne našou pravou podstatou. 

 

Moje skúsenosti z Vedomého dýchania

 

Pri každom dýchaní v ľahu na podložke som zažíval rôzne emócie a pocity. Často som sa pri procesoch ponáral do detstva, keď som bol malým chlapcom, a prežíval som veľmi silné strachy z opustenia, odmietnutia, zlyhania, bezmocnosti či nedostatku.Dostavili sa slzy, ťažoba a plač, precítil som uvoľňujúcu sa ľútosť a smútok. Pri maximálnej dôvere v proces dýchania a odovzdaniu sa mu, som sa uvoľnil a púšťal som rôzne emočné zranenia ako je zahanbenie, pocit viny, hnevu a agresivity. Prejavilo sa to rôznymi fyzickými prejavmi na tele, ako mravenčenie, šklbanie, triaška či ťažoba končatín.

Pri jednom z dýchaní som si uvedomil, že 43 rokov som nebol sám sebou, bol som niekým iným. Býval som dobrým chlapcom, ktorý sa snažil vyjsť všetkým v ústrety, zavďačiť sa, či zachrániť situácie. Mal som presvedčenia : Musím byť dobrým manželom, otcom, šéfom, inak som zlyhal. Toto správanie ma priviedlo k tomu, že som často potlačil seba a svoje potreby do úzadia, čo sa prejavovalo hnevom a agresivitou. Stal som sa vtedy opakom dobrého chlapca, stal som sa zlým chlapcom. Až posledných 6 rokov žijem tak, že som sa stal ,,Zrelým mužom,, , ktorý je sám sebou, vie čo chce a kam smeruje. Pri tom poznaní ma najprv zaplavil obrovský smútok z premárneného času, a potom prišla obrovská vďačnosť, že už to vidím, že som to zmenil, prijal to, odpustil si a ukončil to.

Pri iných procesoch Vedomého dýchania mám zážitky, že ma zaplavila obrovská radosť, záchvaty smiechu, že som sa nevedel zastaviť. Vnímal som prílev energie, ktorá ma napĺňala, bol som slobodný, celistvý, prepojený so všetkým, stal som sa súčasťou všetkého. Bol som listom vo vetre, a aj tým vetrom, bol som mravcom na strome, a aj tým stromom. Cítil som súčasne radosť aj bolesť všetkých ľudí, zažíval som absolútne spojenie a blaženosť.  

 

Dýchanie u vodopádu
Dýchanie so zrkadlom

 

Keď som mal dýchanie so zrkadlom, prežil som lásku, úctu a pokoru k svojmu telupochopenie a precítenie toho, ako som ho veľa rokov nemiloval. Nevážil som si ho, odmietal ho, hanbil som sa za neho, mal komplexy. Často som mal deštrukčné správanie voči svojmu telu vo forme prehnaných a nezodpovedných výkonov, až za hranicu svojich možností. Často sa to prejavovalo úrazmi, hlavne pri športe v sálovom futbale.

Pri dýchaní dvoch ľudí sediacich oproti sebe a hľadiacich si do očí, som zažil neuveriteľné spojenie dvoch bytostí. Jedna z mojich tém pri dýchaniach bolo ,,dovoliť si byť milovaný,, . Počas procesu som vnímal energie, ktoré nami prúdili ako v kruhu, tam a späť. Cítil som sa vtedy absolútne celistvý a naplnený, bol som šťastný a ,,milovaný,,. Vzájomne sme si pomohli zažiť jeden cez druhého to, čo si často sami nedovoľujeme pocítiť.

Ďaľšími, veľmi silnými emočnými zážitkami som prešiel pri rôznych dýchaniach spojených s vodou, ako je dýchanie v horúcej vode (vo vani, termálnej kadi), v studenej vode ( pri vodopáde, v jazeri či mori). Voda tvorí 70 % nášho organizmu. Má veľký vplyv na uvoľňovanie našich emočných zranení, vo forme rôznych fyzických prejavov v našom tele.  Práve preto je Vedomé dýchanie vo vode oveľa silnejšie a intenzívnejšie. Doporučujem ho pokročilejším klientom, ktorí absolvovali aspoň 10 dýchaní.

 

Zaujímavý článok : ,,Učí ľudí dýchať : Z tisícov to vedeli len dvaja,, -link 

https://spajanie.sk/uci-ludi-dychat-z-tisicov-to-vedeli-len-dvaja/